Haber

Putin, Kremlin katedralinde Noel ayinine tek başına katıldı

? Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün gece Kremlin katedralindeki Noel ayinine tek başına katılarak tüm Ortodoks Hristiyanların Noel’ini kutlayan bir mesaj paylaştı.

Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill’in ‘Noel’ nedeniyle 36 saatlik ateşkes çağrısı yapmasının ardından tek taraflı ateşkes ilan eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ortodoks Hıristiyanların Noel’ini kutlayan bir açıklama paylaştı.

Putin’in Noel mesajında, ‘Rus Ortodoks Kilisesi’nin ve diğer Hıristiyan mezheplerinin toplumu birleştirme, tarihsel hafızamızı koruma, gençleri eğitme ve aile kurumunu güçlendirme konusundaki muazzam katkısını belirtmek son derece sevindirici. Kilise teşkilatları, ülkemizde etnik ve dini inançlar arasında barış ve uyumun sağlanmasına, ihtiyaç sahiplerinin korunmasına ve özel askeri operasyonlarda görev alan savaşçılarımızın desteklenmesine öncelik veriyor” dedi. Rusya Devlet Başkanı Putin’in Müjde’de din adamları tarafından düzenlenen Noel Ayinine tek başına katıldı Dün gece Kremlin Sarayı’ndaki katedral.

Dünyadaki Hristiyanların büyük çoğunluğu Miladi Takvim’e göre 25 Aralık’ta Noel’i kutlarken, Ortodoks Hristiyanlar Jülyen Takvimi’ni kabul ettikleri için 7 Ocak’ta Noel’i kutlarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu